Nowa powierzchnia pod magazyny – namioty halowe

Nowa powierzchnia pod magazyny - namioty halowe

Prężnie rozwijająca się firma to nierzadki widok w dzisiejszych czasach. Hale stalowe sprawdzą się świetnie w przypadku przedsiębiorstwa, które szybko potrzebuje dodatkowych powierzchni użytkowych, przeznaczonych pod magazyny.

W przeciwieństwie do tradycyjnych obiektów budowanych z cegieł, konstrukcje wykonane z komponentów stalowych, czy też aluminiowych, szybko się produkuje i montuje.

To właśnie dzięki temu cała inwestycja realizowana jest w przeciągu kilku dni, czy też tygodni (w zależności od rozmiarów obiektu). Czy nadaje się ona jednak pod magazyny?

Wysoka jakość – trzeba mieć ją na względzie

Cieszący się dobrą reputacją producent hal stalowych to zawsze dobry sygnał dla inwestorów, którzy szukają sprawdzonego wykonawcy ich zlecenia. To również gwarancja niezawodnego obiektu.

Stworzone z odpowiednich materiałów hale stalowe to konstrukcje, w których można przechowywać bezpiecznie różnorodne towary. Odporne są one na ciężkie warunki atmosferyczne (deszcze, grady, śnieg, porywisty wiatr), jak i wysokie oraz niskie temperatury. Dzięki temu można eksploatować je przez 365 dni w roku i to na przestrzeni wielu lat.

Jak to jest z pozwoleniami?

Hala stalowa bez pozwolenia to nie mit. Jeżeli inwestor zdecyduje się na konstrukcję sezonową, która w jednym miejscu (od momentu rozpoczęcia montażu) będzie stała nie dłużej niż 180 dni, w takim wypadku nie będzie on musiał  ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Wystarczy jedynie zgłosić do urzędu, że taka konstrukcja jest stawiana. W razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzony producent hal stalowych zawsze w tych kwestiach doradza swoim klientom i mówi im o tym, co i gdzie, zgodnie z przepisami, powinni uregulować.

Powiązane wpisy